MENU
2praskielatofilmow

2. Praskie Lato Filmowych Przedpremier

Opublikowano: 12 czerwca 2014 • Kino

Kino Praha zaprasza na drugą edycję przeglądu „Praskie Lato Filmowych Przedpremier”. Od 23 do 25 czerwca będzie można zobaczyć najlepsze tytuły kina artystycznego, które oficjalną premierę będą miały dopiero w drugiej połowie 2014. Bilety tylko 7 złotych!

Po sukcesie pierwszej edycji przeglądu – „Praskiego Lata Filmowych Przedpremier” Kino Praha proponuje kolejną dawkę przedpremierowych emocji. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć tytuły, które swoją polską premierę będą miały dopiero w drugiej połowie 2014 roku. Wybrane filmy wcześniej można było oglądać na festiwalach filmowych m.in. w Szanghaju, Karlowych Warach, Chicago oraz 20. Festiwalu Filmowym Wiosna Filmów, gdzie zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i krytyków filmowych.

W programie przeglądu pojawią się najnowsze produkcje od estońskiego „Kertu – miłość jest ślepa” (Nagroda Publiczności m.in. na festiwalu w Arras) do czeskiej produkcji Jan Hřebejk „Po ślubie”, za który to film Hřebejk otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu filmowym w Karlowych Warach. Widzowie obejrzą również „Czerwony i niebieski” w reżyserii Giuseppe Piccioniego przedstawiający historię młodego nauczyciela, pełnego dobrych chęci i wiary w uczniów, dla którego wzorem jest John Keating – postać kreowana przez Robina Williamsa w „Stowarzyszeniu umarłych poetów”. „Banklady” to tytuł oparty na prawdziwej biografii pierwszej w historii Niemiec kobiety napadającej na banki.

Na ubiegłorocznym festiwalu w Chicago film pokazywany w konkursie międzynarodowym zdobył nagrodę dla najlepszej aktorki. Pogoń za marzeniami o lepszym życiu to kolejny tytuł czyli „Złota klatka” w reżyserii Diego Quemada-Dieza. Film triumfował na rozdaniu 56. Ariel Awards. Produkcja zebrała aż 9 nagród! Ceremonia wręczenia przyznawanych przez Meksykańską Akademię Wiedzy i Sztuki Filmowej nagród odbyła się pod koniec maja br. Ostatni tytuł przeglądu to zwycięzca ubiegłorocznych festiwali w Soczi i Cottbus oraz zdobywca GRAND PRIX ostatniej edycji Festiwalu Sputnik nad Polską – film pt.: „Geograf przepił globus” (reż. Aleksandr Wieledinskij).

Data: 23-25 czerwca 2014

Godzina: 18:15 i 20:00

Miejsce: Kino Praha

Bilety: 7 zł / seans

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »