MENU
fb-504x403-

6.piętro KONCERTOWO

Opublikowano: 10 czerwca 2016 • Teatr

Cykl 6.piętro KONCERTOWO adresowany jest do wszystkich, ceniących sobie doskonałą akustykę i prestiżowy, kameralny klimat spotkania z artystami muzycznymi najwyższej klasy. Planowane na lipiec i sierpień 2016 roku koncerty złożą się na bogatą paletę nastrojów i stylistyk, które połączy to, z czego słynie scena Teatru 6.piętro: talent, konsekwencja i perfekcja wykonania.

7 LIPCA 2016, g.19:00 – CZESŁAW ŚPIEWA
7 lipca o godzinie 19:00 sceną Teatru 6.piętro zawładnie muzyczna armia Czesława Mozila – zespół CZESŁAW ŚPIEWA. W ramach cyklu 6.piętro KONCERTOWO wraz z jurorem popularnego talent show wystąpią absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory.
CZESŁAW ŚPIEWA muzycznie jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z artystów. W koncertowym repertuarze CZESŁAW ŚPIEWA, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value.

Zespół ma na swoim koncie prawie 13 milionów wyświetleń pierwszego, wielkiego hitu „Maszynka do Świerkania”, który podbił listy przebojów zdobywając m.in. pierwsze miejsce w radiowej „Trójce”. Pierwszy album „Debiut” sprzedał się w nakładzie blisko 100 tysięcy , a kolejny – „POP” – pokrył się podwójną Platyną . Ostatni, bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych album „Czesław Śpiewa Księga Emigrantów cz.1” również zbliżył się do statusu Złotej Płyty.
CZESŁAW ŚPIEWA zdobył również uznanie polskich krytyków muzycznych otrzymując 15 nominacji do „Fryderyków” nagród polskiej branży muzycznej mając na koncie 3 zdobyte statuetki Fryderyka.
Do tej pory zespół zagrał ponad 800 koncertów w Polsce i za granicą m.in. na Roskilde Festival, OFF Festival, Męskie Granie. Koncerty CZESŁAW ŚPIEWA to zwariowana muzyczna machina, w trybach której pobrzmiewają rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele. Wraz Artystami zapraszamy do wspólnej podróży w świat finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy!

10 LIPCA 2016, g.19:00 – INSTRUKCJA OBSŁUGI KOBIETY
W ramach cyklu 6.piętro KONCERTOWO zapraszamy na wyjątkowy recital jednej z najbardziej znanych polskich aktorek. INSTRUKCJA OBSŁUGI KOBIETY to niepowtarzalna okazja, aby poznać pełne werwy, liryzmu i dowcipu sceniczne wcielenie Anny Dereszowskiej.
Anna Dereszowska jako wokalistka od wielu lat śpiewa w zespole Machina Del Tango. W 2011 roku debiutowała solową płytą solową „Już nie zapomnisz mnie”, na którą złożyły się nowe aranżacje kompozycji Henryka Warsa. Jest wielokrotną laureatką licznych nagród i wyróżnień na konkursach i festiwalach muzycznych.

W recitalu Dereszowskiej subtelność wyrażanych w śpiewie uczuć spotyka się z błyskotliwością obserwacji. Aranżacjom niezapomnianych przebojów polskiej piosenki (m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sing sing’, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”) towarzyszy seria niebanalnych komentarzy, wyrażanych w formie żartobliwych porad dla płci obojga.

Słowem: kieszonkowe kompendium wiedzy życiowej w lekkiej formie recitalu oraz gwarancja mile spędzonego wieczoru. Do jego wspólnego spędzenia zapraszamy nie tylko miłośników talentu i ekspresji Anny Dereszowskiej. Artystce na scenie towarzyszyć będzie czwórka znakomitych, wszechstronnych muzyków, czyniąc z Instrukcji obsługi kobiety nie lada gratkę zarówno dla miłośników piosenki aktorskiej jak również – znakomitej muzyki granej na żywo.

17 SIERPNIA 2016, g.19:00 – GABA KULKA
Twórczość Gaby Kulki w błyskotliwy sposób łączy elementy charakterystyczne dla fortepianowego rocka, jazzu i stylowego kabaretu spod znaku Kurta Weila. Tę niepokorną, porywającą mieszankę łączy talent wokalny Gaby, umiejętność pisania przebojowych utworów oraz brawurowe fortepianowe aranżacje. Artystka wydała dotąd cztery autorskie albumy: „Out”, pokryty złotem „Hat, Rabbit”, Wersje” oraz „The Escapist”.

Poza twórczością solową Gaba jest współautorką wielu elektryzujących projektów, takich jak retro-popowy „Sleepwalk”, album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem Młynarski Plays Młynarski oraz „Baaba Kulka” – zbiór nietuzinkowych coverów zespołu Iron Maiden. Gaba jest też autorką piosenek, które znalazły się płytach artystów takich jak Hey, Smolik, czy Reni Jusis.

Gaba jest wielokrotną laureatką najważniejszych nagród polskiego i europejskiego przemysłu muzycznego (m.in. Fryderyk w kategorii Wokalistka Roku 2009, Mateusz Programu Trzeciego Polskiego Radia oraz główną nagrodą Transvocale we Frankfurcie).
Po serii krajowych i międzynarodowych koncertów (m.in. w Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej) Artystka wystąpi na Scenie Teatru 6.piętro. Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest żywiołowy pop o niepokornym i pstrokatym obliczu!

18 SIERPNIA, g. 19:00 – WAGLEWSKI FISZ EMADE

W ramach cyklu 6.piętro KONCERTOWO prezentujemy jeden najoryginalniejszych projektów muzycznych ostatnich lat – WAGLEWSKI, FISZ I EMADE!
Rodzinny zespół Waglewskich (Wojtek „Wagiel”, Bartosz „Fisz” i Piotr „Emade”) zawiązał się po nagraniu „Męskiej Muzyki” – okrytej platyną płyty, której towarzyszyły spektakularne i cieszące się ogromną popularnością występy na żywo. Kontynuacją debiutu była pochodząca z 2013 roku płyta „Matka, Syn, Bóg”, wyprodukowana przez Emade (perkusja) do słów Fisza (głos, gitara basowa) oraz kompozycji Wojciecha Waglewskiego (głos, gitary).

Koncerty Waglewskich wyróżnia niezwykła energia i atmosfera. Bogactwo muzycznych inspiracji i horyzontów muzyków łączy się na scenie z radością i energią wspólnego spotkania, sprawiając, że każdy z ich występów staje się niezapomnianym przeżyciem.

Data: 7, 10 lipca / 17, 18 sierpnia 2016

Godzina: 19:00

Miejsce: Teatr 6. Piętro

Bilety:

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »