MENU
bajkowasymfonia

Bajkowa Symfonia w Sali Kongresowej

Opublikowano: 19 lutego 2014 • Inne

Już 26 kwietnia 2014 roku w Sali Kongresowej kolejna odsłona „Bajkowej Symfonii” – pierwszego polskiego koncertu filmowego przygotowanego z myślą o najmłodszych.

Wykonywanym na żywo przez orkiestrę symfoniczną barwnym kompozycjom towarzyszyć będzie projekcja na ekranie kinowym specjalnie na tę okazję stworzonych animacji.

Koncert ilustrowany projekcją w przystępny sposób prezentuje repertuar muzyki symfonicznej, a znane bajki „Kopciuszek”, „Kot w butach” i „Czerwony Kapturek” ułatwiają odbiór muzyki wykonywanej na żywo przez orkiestrę. Lekkie, pogodne melodie znakomicie oddają akcję czytanej na żywo przez narratorów opowieści. Łatwo rozpoznawalne, charakterystyczne motywy, z których każdy odpowiada innej postaci, pozwalają śledzić akcję opowiadaną dźwiękami orkiestry. Autorem muzyki jest Mariusz Matuszewski, ekspert w popularyzowaniu muzyki klasycznej wśród dzieci i młodzieży.

Koncert pod batutą dyrygenta Tadeusza Wicherka rozniesie się po sali za sprawą zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Pogodne melodie i wyświetlany film uzupełnią akcję opowieści czytanej przez dwójkę narratorów. W bajkowych gawędziarzy wcielą się znani aktorzy – Wiktor Zborowski wraz z córką Zofią Zborowską.

W sprzedaży dostępny jest album CD z muzyką z „Bajkowej Symfonii”. Wydaniu płyty partneruje Takt.

Koncert dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerem koncertu są Polskie Linie Lotnicze LOT.

Data: 26 kwietnia 2014

Godzina: 12:00

Miejsce: Sala Kongresowa

Bilety: 25-45 zł

Fot. mat | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »