MENU
lfnm

IX Letni Festiwal Nowego Miasta

Opublikowano: 19 lipca 2016 • Koncerty, Patronaty, Polecamy

Podczas IX Letniego Festiwalu Nowego Miasta od 22 lipca do 7 sierpnia 2015 r. odbędzie się 9 imprez, w tym: 3 kameralne, 3 koncerty edukacyjne, 3 koncerty orkiestrowe odbywające się w nowomiejskich kościołach.

Wydarzenia piątkowe:
Podczas IX LFNM powracamy do piątkowych koncertów kameralnych, które odbywać się będą w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. Dominikanów. Podczas obecnej edycji wystąpią: sekstet wokalny proMODERN, Royal String Quartett i zespół muzyki dawnej Per il basso

Wydarzenia sobotnie:
W sobotnie przedpołudnia w Ogrodzie Fundacji Sto Pociech będą odbywać się koncerty Filharmonii Przedszkolaka, dedykowane głównie najmłodszym słuchaczom wraz z ich opiekunami. Są to koncerty cieszące się wielkim zainteresowaniem i zawsze gromadzą wielkie grono publiczności.

Wydarzenia niedzielne:
W roku 2016 wystąpią 3 orkiestry prezentujące muzykę polskiego baroku oraz kompozycje XIX i XX wieczne. Do udziału w tych koncertach zaprosiliśmy: Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia „AMADEUS” po dyrekcją Anny Duczmal – Mróz, zespół La Tempesta pod kier. Jakuba Burzyńskiego. Trzecim zespołem jest gospodarz Festiwalu – Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego.

Letni Festiwal Nowego Miasta jest jedynym festiwalem w Warszawie, w którego repertuarze znajduje się głównie twórczość rodzimych kompozytorów, zarówno tych znanych i cenionych, jak i tych niesłusznie zapomnianych.
LFNM dzięki zróżnicowaniu warstwy muzycznej i tematyki poszczególnych wydarzeń, od 2008 r. zaprasza w rejon warszawskiego Nowego Miasta publiczność w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Do tej pory zyskał liczne grono publiczności, która regularnie uczestniczyła w poszczególnych edycjach tego przedsięwzięcia i wszedł do kalendarza stołecznych imprez wakacyjnych.

Organizator: Fundacja Nowa Orkiestra Kameralna, Richard Berkeley – prezes
Dyrektor Festiwalu – Paweł Kos-Nowicki
Finansowanie: m.st. Warszawa, Związek Artystów Wykonawców STOART,
Współpraca: Warsaw Camerata, Grupa Strategia, Fundacja Sto Pociech

Szczegółowy program wydarzeń tegorocznego festiwalu znajdziesz pod tym adresem.

Data: 22 lipca - 7 sierpnia 2016

Godzina: szczegóły na stronie organizatora

Miejsce: szczegóły na stronie organizatora

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »