MENU
Kamienica na Nalewkach plakat

Kamienica na Nalewkach

Opublikowano: 9 września 2015 • Teatr

W dniach 18, 19, 20 września Teatr Żydowski zaprasza na spektakl „Kamienica na Nalewkach” w reżyserii Gołdy Tencer i Szymona Szurmieja. To widowisko ukazujące codzienne życie Żydów zamieszkujących jedną z kamienic na słynnej przed wojną ulicy Nalewki.

Bohaterowie spektaklu to postacie charakterystyczne dla tamtych czasów, a podwórko kamienicy to ich mały świat, oddzielna i mieniąca się wszelkimi odcieniami życia galaktyka. Jest tutaj szkoła tańca i dobrych manier, są kłótnie plotkarek, wieczory szabasowe, można tu spotkać ulicznych śpiewaków i wybitnych muzyków podwórkowych kapel. Nalewki były dla Żydów tym czym dla Polaków jest Marszałkowska. Dzięki muzyce, pieśniom i piosenkom poznajemy kawałek tej wspólnej, polsko-żydowskiej przeszłości.

Większość opowiadanych w spektaklu dowcipów, powiedzonek i przysłów wywodzi się z miejsc podobnych Nalewkom. Przemieszanie form oraz różnorodność stylów pozwala ukazać bohaterów jako ludzi nam współczesnych, obarczonych tymi samymi problemami, przeżywającymi identyczne radości smutki i gniew.

Data: 18, 19, 20 września 2015

Godzina: 18 i 19 września - 19:00 / 20 września - 18:00

Miejsce: Teatr Żydowski

Bilety: 50-60 zł

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »