MENU
fantazjakoncert

Koncert filmowy „Fantazja”

Opublikowano: 21 lutego 2014 • Koncerty

Już 1 czerwca w Sali Kongresowej w Warszawie zabrzmi POLSKA PREMIERA słynnego koncertu filmowego „Fantazja” z 1940 roku.W filmie uznawanym za krok milowy w historii kina Walt Disney w genialny sposób połączył po raz pierwszy muzykę klasyczną z obrazem, zaskakując ekranową interpretacją wybitnych kompozycji.

W filmie uznawanym za krok milowy w historii kina Walt Disney w genialny sposób połączył po raz pierwszy muzykę klasyczną z obrazem, zaskakując ekranową interpretacją wybitnych kompozycji Bacha, Czajkowskiego, Beethovena czy Musorgskiego.

W trakcie koncertu mistrzowskie animacje wyświetlane na ekranie kinowym zilustrują popularne dzieła muzyki klasycznej, które wykona na żywo jedna z najbardziej uznanych polskich orkiestr – Sinfonia Varsovia z towarzyszeniem Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego.

Ponad 120 artystów zagra między innymi „Toccatę i Fugę” Jana Sebastiana Bacha, „VI Symfonię” Ludwiga van Beethovena, „Dziadka do orzechów” Piotra Czajkowskiego czy „Noc na Łysej Górze” Modesta Musorgskiego. Wśród wspaniałych animacji nie zabraknie Myszki Miki w „Uczniu czarnoksiężnika” Paula Dukasa.

Koncert filmowy „Fantazja” jest owocem współpracy Walta Disneya z Leopoldem Stokowskim, słynnym dyrygentem polskiego pochodzenia. Muzyczno-filmowa podróż w świat klasycznych kompozycji i perfekcyjnej animacji od dziesięcioleci wywołuje szczery uśmiech na twarzach najmłodszych i budzi uśpioną wrażliwość dziecka w sercach dorosłych.

Bilety można nabyć w czterech kategoriach cenowych: 129, 109, 89 i 69 zł.

Dla dzieci do lat 4 wstęp bezpłatny (siedzących na kolanach rodziców).

Partnerem koncertu są Polskie Linie Lotnicze LOT.

Data: 1 czerwca 2014

Godzina: 19:00

Miejsce: Sala Kongresowa

Bilety: 69-129 zł

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »