MENU
11-kopia

Królewska Wola w Wola Parku

Opublikowano: 14 czerwca 2016 • Centra handlowe

W najbliższą sobotę na mieszkańców Woli czeka mnóstwo atrakcji. W Parku Moczydło z okazji rocznicy wolnych elekcji odbędzie się wielki piknik historyczny. Wola Park także bierze udział w wydarzeniu „Królewska Wola. Tutaj wybierano królów”. Dzień wcześniej, 17 czerwca, odwiedzający Centrum spotkają się z historią.

18 czerwca w Parku Moczydło odbędzie się wyjątkowy piknik historyczny. Pełna emocji impreza przeniesie uczestników do czasów Polski, kiedy na Woli odbywały się wolne elekcje. Mieszkańcy od godziny 13:00 do 22:00 będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu. Odbędą się wtedy pokazy walk bronią białą i palną, musztry wojsk zaciężnych i polskich. Podczas pikniku pojawi się również husaria, która zaprezentuje możliwości jazdy konnej. Spotkanie w Parku Moczydło będzie też świetną okazją, by poznać codzienne życie w dawnych czasach – powstanie tam obozowisko historyczne.

Przedsmak tych niezwykłych wydarzeń będą mogli poczuć już dzień wcześniej odwiedzający Wola Park. W piątek 17 czerwca, od godziny 16:00, Klienci spotykają animatorów w strojach z epoki, którzy opowiedzą o wydarzeniach organizowanych w ramach „Królewskiej Woli”. Pasaż handlowy rozbrzmi też odgłosem werbli i dawnej muzyki, która ubarwi pokazy taneczne. Dzieci będą mogły wziąć udział w bezpłatnych zajęciach plastycznych. Poznają na nich herby oraz będą tworzyć dzieła z gliny.

Wola Park spotkanie z historią organizuje w ramach projektu „W sercu Woli”.

Data: 17-18 czerwca 2016

Godzina:

Miejsce: Wola Park

Bilety:

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »