MENU
ekolekcjeikea

Mały Ekobohater – ekolekcje IKEA

Opublikowano: 13 maja 2014 • Centra handlowe

Papierek po cukierku czy butelkę po wodzie wrzuca do właściwych pojemników i wie, dlaczego segregacja jest ważna oraz co dzieje się później ze śmieciami – tak działa mały Ekobohater. W maju i czerwcu maluchy z warszawskich przedszkoli będą mogły odkryć go w sobie podczas bezpłatnych Ekolekcji organizowanych w IKEA Targówek.

Na bezpłatnych dwugodzinnych Ekolekcjach, odbywających się w IKEA Targówek, maluchy z okolicznych przedszkoli będą miały okazję dowiedzieć się, jak dzięki drobnym uczynkom zadbać o środowisko naturalne. Zajęcia odbędą się w dwóch cyklach dotyczących segregacji odpadów i recyklingu. Podczas pierwszego cyklu przy wspólnej zabawie najmłodsi nauczą się, jak należy właściwie segregować odpady i dlaczego warto to robić. W drugim cyklu zajęć dzieci zrozumieją, czym jest recykling oraz wykonają zabawki z wykorzystaniem odpadów. Na koniec warsztatów mali uczestnicy otrzymają odznakę i dyplom Ekobohatera oraz ekoupominek.

Ochrona środowiska jest integralną częścią naszej codziennej pracy i chcemy tą wiedzą dzielić się z najmłodszymi. Ucząc maluchów zachowań proekologicznych, budujemy ich świadomość ekologiczną, która zaowocuje w przyszłości. W trakcie Ekolekcji poprzez zabawę dzieci dowiedzą się, jak w prosty sposób można zadbać o środowisko i dlaczego warto zostać Ekobohaterem – mówi Paulina Nesteruk z IKEA Targówek.

Bezpłatne warsztaty ekologiczne w IKEA Targówek odbywają się raz w tygodniu w maju i czerwcu. Zajęcia organizowane są w dwóch grupach, w godz. 9.00-11.00 i 12.30-15.30. W zajęciach może wziąć udział jednorazowo max. 15 dzieci w wieku przedszkolnym. Zgłoszenia na Ekolekcje z wybranym terminem i godziną zajęć przyjmowane są drogą e-mailową – karolina@prinspiration.pl.

Data: maj, czerwiec

Godzina: 9.00-11.00 i 12.30-15.30

Miejsce: IKEA Targówek

Bilety: zapisy drogą mailową

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »