MENU
_MG_8586

Mozart na Placu Defilad

Opublikowano: 11 lipca 2016 • Koncerty

Już od połowy lipca muzyka jednego z najpopularniejszych na świecie kompozytorów zabrzmi w samym centrum Warszawy. Projekt Mozart na Placu Defilad przygotowała Warszawska Opera Kameralna w ramach 26. Festiwalu Mozartowskiego.

Zeszłoroczny sukces projektu zachęcił organizatorów do przygotowania nowej edycji. Podczas koncertów w przestrzeni miejskiej obok artystów Warszawskiej Opery Kameralnej wystąpią zaproszeni goście, m.in. Marek Bracha i Atom String Quartet, Duo Granat, Maciej Frąckiewicz czy kwartet TheTonacja. Utwory wiedeńskiego kompozytora będzie można usłyszeć w nowych aranżacjach. Podczas jednego z koncertów świat muzyki klasycznej połączy się ze światem muzyki jazzowej. W sobotnie i wtorkowe wieczory aż do końca lipca w centrum Warszawy rozlegać się będą dźwięki sonat, arii i pieśni Mozarta.

Projekt Mozart na Placu Defilad towarzyszy Festiwalowi Mozartowskiemu. Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności – melomanom, wielbicielom plenerowych widowisk, a także przypadkowym przechodniom – muzyki jednego z największych kompozytorów w dziejach. W ubiegłym roku koncerty w centrum miasta, odbywające się w nieformalnej atmosferze przyciągnęły wielotysięczną publiczność.

Festiwal Mozartowski – najważniejsze przedsięwzięcie artystyczne Warszawskiej Opery Kameralnej – po raz pierwszy zorganizowany został w 1991 roku. W tym roku w ponad czterdziestu wydarzeniach – spektaklach operowych, koncertach symfonicznych oraz przedstawieniach dla dzieci – weźmie udział prawie dwustu muzyków. Założeniem Festiwalu od początku jego istnienia jest przedstawienie szerokiej publiczności całego dorobku scenicznego jednego z najpopularniejszych kompozytorów w dziejach muzyki.

Program:
12 lipca (wtorek), godz. 18.00, pl. Defilad
16 lipca (sobota), godz. 18.00, pl. Defilad
19 lipca (wtorek), godz. 18.00, pl. Defilad
23 lipca (sobota), godz. 18.00, pl. Defilad
26 lipca (wtorek), godz. 18.00, pl. Defilad
30 lipca (sobota), godz. 18.00, pl. Defilad

Data: 12, 16, 19, 23, 26, 30 lipca 2016

Godzina: 18:00

Miejsce: Plac Defilad

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »