MENU
mwng2014

Muzyka współczesna nie gryzie 2014

Opublikowano: 10 marca 2014 • Koncerty, Patronaty, Polecamy

Warszawski cykl „Muzyka współczesna nie gryzie” powraca. Czy muzyka współczesna to nadal muzyka klasyczna? Czy zawsze jest poważna? Awangardowa, niezrozumiała, trudna? Doskonała? Jak dzisiaj komponować muzykę? Czy i jak łączy się ona z naszą rzeczywistością? To tylko niektóre wątki organizowanych już po raz trzeci przez PTMW spotkań z kompozytorami.

W niedzielę 16 marca br. rozpoczyna się kolejna seria cyklu. „Muzyka współczesna nie gryzie”, której gośćmi tym razem będą: Anna Ignatowicz-Glińska, Katarzyna Brochocka i Jerzy Kornowicz.

Należą oni do różnych generacji twórców. Każdy ma swój oryginalny i bardzo indywidualny styl i prezentuje inne oblicze muzyki współczesnej. Będzie więc okazja do rozmowy z kompozytorami, ale i również miłośnikami historii, literatury, tańca, podróży i technologii, hobbystami oraz pedagogami.

Muzyka nie powstaje na bezludnej wyspie, a spojrzenie na świat oczami twórcy jest równie inspirujące jak kontakt z jego dziełem. Pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania: „skąd”, „po co” i „dlaczego”, czyli między innymi: skąd bierze się muzyka, po co jest pisana, dlaczego brzmi właśnie tak, a nie inaczej?

Wszystkie spotkania cyklu „Muzyka współczesna nie gryzie”, dalekie od formy akademickich wykładów, bogato ilustrowane muzyką, fotografiami i wideo, będą odbywać się w niedzielne popołudnia od 16 marca do 27 kwietnia o godz. 18:00 w odrestaurowanych piwnicach Muzeum Historycznym m.st. Warszawy (Rynek Starego
Miasta 28-42). Moderatorem spotkań będzie Małgorzata Kołcz – kontrabasistka i organizator wydarzeń kulturalnych.

Gość pierwszego spotkania Anna Ignatowicz-Glińska jest wybitnym pedagogiem w dziedzinie nauczania muzyki poprzez improwizację, stąd jednym z tematów rozmowy będzie edukacja kreatywna. Innym wątkiem będzie praca kompozytorki nad partyturami symfonicznymi opracowanymi na potrzeby Kapeli ze wsi Warszawa, która prowokuje do refleksji nad współczesną kulturą, mieszającą ze sobą coraz bardziej odległe obszary wiedzy i tradycji.

Warto zarezerwować sobie czas i wybrać się ze znajomymi na wszystkie spotkania. Tematów do rozmowy na pewno nie zabraknie.

Data: 16 marca 2014

Godzina: 18:00

Miejsce: piwnica Muzeum Historycznego (Rynek Starego Miasta 28-42)

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »