MENU
prahadzieciom

Praha dzieciom – rodzinne poranki

Opublikowano: 4 sierpnia 2014 • Kino

„PRAHA DZIECIOM – rodzinne poranki artystyczno – filmowe” to cykl weekendowych spotkań dla dzieci i ich opiekunów. Przed projekcjami bajek zapraszamy dzieci na edukacyjne i artystyczne warsztaty. Podczas zajęć dzieci mogą poszerzyć wyobraźnię, rozwinąć kreatywność oraz zdolności plastyczne i manualne.

W programie znajdą się warsztaty: muzyczne, plastyczno-ekologiczne, warsztaty archeologiczne, warsztaty ze sztuką tańca, warsztaty plastyczno-filmowe i poranki teatralne. W ramach specjalnych seansów filmowych, pokażemy niezapomniane bajki dla dzieci ze Studia Filmów Rysunkowych z Bielsko-Białej. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postacie z dobranocek – Koziołek Matołek, Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 10 lat wraz z opiekunami.

Zarówno warsztaty, jak i projekcje filmowe odbywać się będą na sali kinowej – prosimy o punktualne przybycie.

Warsztaty dla dzieci

W programie znajdą się następujące warsztaty dla najmłodszych:
• Warsztaty muzyczne – Na warsztatach dzieci pochłoną smakowite dźwięki muzyki klasycznej, ale i nie tylko. Zamienimy się w postacie oglądanych bajek i wybierzemy się w podróż do niezwykłego świata muzyki. Nie zabraknie kształcących zabaw przy muzyce na żywo. Podczas bajecznej opowieści dzieci zapoznają się z nowymi instrumentami. Będziemy ćwiczyć m.in.: skupienie, pamięć, koordynację słuchowo-ruchową, poczucie przestrzeni i rytmu. Organizatorem warsztatów jest Mała Filharmonia Rozwoju.
• Warsztaty plastyczno-ekologiczne – zajęcia plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.
• Warsztaty archeologiczne – Na warsztatach archeologicznych dzieci poznają za pomocą zabawy najstarsze dzieje człowieka. W ramach warsztatów dzieci będą mogły dowiedzieć się kim była Kleopatra, jak wykonywano mumię. Będą mogły poznać historię antycznych miast, dowiedzą się na czym polegały igrzyska olimpijskie i jak zbudowano Wielki Mur Chiński. Organizatorem warsztatów jest Katarzyna Radziwiłko – archeolog, historyk i animator kultury.
• Warsztaty ze sztuką tańca – spotkania ze sztuką tańca to cykl zajęć artystycznych dla dzieci, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat sztuki tańca, rozwinięcie ich zainteresowań teatrem i sztuką, rozbudzenie wyobraźni i twórczego postrzegania świata i wrażliwości na piękno. Warsztaty ze sztuką tańca towarzyszą transmisjom przedstawień baletowych „Bolshoi Ballet Live” w Kinie Praha. Zajęcia poprowadzą: Ana Kipshidze i Eduard Bablidze – tancerze Polskiego Baletu Narodowego oraz Katarzyna Gardzina Kubała- krytyk muzyczny i baletowy. Organizatorem warsztatów jest Mała Terpsychora.
• Warsztaty plastyczno-filmowe – kreacja, edukacja i zabawa. Stworzymy swoich bohaterów filmowych. Podczas zajęć odbywać się będą quizy, wykłady, rozmowy! Podczas zajęć dzieci będą mogły stać się Bolkiem, Lolkiem, Reksiem, kim tylko zechcą. Będziemy kolorować, kleić i wycinać! Organizatorem warsztatów jest wydawnictwo Tashka.
• Teatrzyk Raz Dwa Trzyk – prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych.

Szczegółowy program na www.kinopraha.pl

Data: sobota, niedziela

Godzina: 10:30

Miejsce: Kino Praha

Bilety: 15 zł

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »