MENU
Plakat VIII PFFM

Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

Opublikowano: 29 marca 2015 • Kino

22 Kwietnia 2015 roku, w Kinie Praha na warszawskiej Pradze Północ już po raz ósmy wystartuje Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych. Filmy biorące udział w plebiscycie zostaną nakręcone przez nastolatków z całej polski i zagranicy, a ocenić je będą autorytety branży filmowej.

Uczestnicy, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, będą mieli okazję zobaczyć swój obraz na wielkim ekranie, a kreacje zostaną ocenione przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach filmy oceniały takie osobistości jak: Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska, Jerzy Zelnik, Andrzej Kołodyński, Paweł Sala, Andrzej Kopiczyński, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Majchrzak, Eryk Lubos, Józef Gębski, Barbara Paciorkowska i wielu innych znanych twórców filmowych, krytyków i artystów.

Produkcje można zgłaszać w trzech kategoriach: dokument i reportaż, wideoklip i animacja oraz fabuła. Młodzi filmowcy (do lat 18) mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy do 3 Kwietnia 2015r. Do zgłoszenia konkursowego niezbędne jest wypełnienie kwestionariusza na stronie ffm.org.pl/formularz-zgloszeniowy i zapoznanie się z regulaminem Festiwalu. Spośród nadesłanych prac, Rada Programowa wyłoni po 12 najlepszych filmów we wszystkich kategoriach, które zostaną zaprezentowane na uroczystej gali 22 Kwietnia w Kinie Praha. Finaliści będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną Magazynu Ekspres Reporterów (emisja filmu w TVP2), nagrodę publiczności i nagrodę internautów. Oprócz pamiątkowej statuetki laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz rzeczowe. Pula nagród jest bardzo wysoka i z każdą edycją wzrasta.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć wiele atrakcyjnych działań: koncerty, warsztaty reżyserskie, scenariuszowe,
charakteryzacji, operatorskie, animacyjne i montażowe oraz projekcje najlepszych filmów z poprzednich lat.

Data: 22 kwietnia 2015

Godzina:

Miejsce: Kino Praha

Bilety:

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »