MENU
fashartklif

Świat malarstwa w Domu Mody Klif

Opublikowano: 12 czerwca 2014 • Centra handlowe

Wielbicieli malarstwa zapraszamy do Domu Mody Klif na ciekawą wystawę obrazów. Od 16 czerwca do 31 lipca będzie można obejrzeć prace dwóch utalentowanych artystów – Pawła Łąckiego oraz Davida Pataraji. Koneserzy sztuki będą mogli również kupić je na miejscu. To kolejna inicjatywa odbywająca się pod szyldem FASHART. Współorganizatorem wystawy jest Galeria Gritz.

Czerwcowa wystawa, to trzecia odsłona projektu FASHART – całorocznego cyklu imprez, które mają na celu przybliżenie Klientom Domu Mody Klif najnowszych osiągnięć sztuki ze szczególnym uwzględnieniem designu, malarstwa, rzeźby i mody. Tym razem organizatorzy skupili się na przedstawieniu twórczości dwóch współczesnych malarzy.

Pierwszy z artystów – Paweł Łącki – opanował do perfekcji klasyczne malarstwo. Maluje przede wszystkim pejzaże – krajobrazy polskiej wsi, jednak jego prace są świadomie przerysowane, kipiące feerią barw. Swoje obrazy wystawia w kraju i za granicą: m.in. w Grado 1994 (Włochy); Lido Del Estensi 1995 (Włochy); Barcelonie 1995 (Hiszpania) i Tokio 2004 – 2007 (Japonia). Artysta od lat ma stałą galerię swoich obrazów w Tokio, na co dzień mieszka pod Warszawą.

Drugi z malarzy to David Pataria, który jest Gruzinem od lat mieszkającym w Polsce, bardzo znanym i cenionym artystą. Maluje od 4 roku życia. Malarstwo studiował w Tbilisi, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Jest wszechstronnie utalentowany, nie stroni od eksperymentów – m.in. łączy malarstwo z rzeźbą. Ma swoją autorską pracownię w Warszawie, a jego prace znajdują nabywców na całym świecie.

Organizacja wystawy była możliwa dzięki współpracy z Galerią Gritz, która specjalizuje się w sprzedaży wyselekcjonowanych i oryginalnych przedmiotów wyposażenia wnętrz. Większość obrazów w niej dostępnych jest monumentalnych rozmiarów, często malowanych na zamówienie, a przez to – niedostępnych nigdzie indziej. Jak podkreślają założyciele, obrazy tego typu to doskonała baza do budowania klimatu wnętrz biur, domów czy rezydencji. Galeria powstała z inicjatywy osób, które na co dzień malują i zajmują się sztuką m.in. w Toronto i Antwerpii.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie ze sztuką do Domu Mody Klif!

Data: od 16 czerwca do 31 lipca 2014

Godzina: w godzinach otwarcia

Miejsce: Dom Mody Klif

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »