MENU
wakacjepraha

Wakacje w Kinie Praha

Opublikowano: 11 czerwca 2014 • Kino

Wakacje w mieście? Nie muszą być nudne! Kino Praha zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na drugą już edycję Wakacji w Kinie Praha, gdzie czeka na najmłodszych mnóstwo atrakcji. W lipcu i w sierpniu odbędą się poranne projekcje bajek połączone z ciekawymi warsztatami dla dzieci. Bilety od 10zł!

Kino Praha przygotowało już drugą edycję wakacyjnych warsztatów artystycznych dla najmłodszych połączonych z projekcjami bajek. CODZIENNIE przez całe wakacje będą odbywać się poranne projekcje ulubionych bajek połączone z ciekawymi, artystycznymi warsztatami dla dzieci. Od 30 czerwca do 31 sierpnia pokażemy najnowsze bajki m.in.: „Jak wytresować Smoka”, „Gang wiewióra”, „Samoloty 2”, „Tarzan. Król Dżungli”, „Dzwoneczek i tajemnica piratów”, „Amazonia”, „Rio 2”, „Listonosz Pat i wielki świat”, „Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki”, „Czarownica” i wiele innych. Po projekcjach bajek, od poniedziałku do piątku od godz. 12.00 zapraszamy na warsztaty dla dzieci m.in.: warsztaty plastyczne, kulinarne, edukacyjne, podróżnicze czy warsztaty językowe.

Na wszystkie warsztaty obowiązują rezerwacje – ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty dla dzieci:

● „Lubię poniedziałki – spotkania ze sztuką” – Fundacja Art Transfer ma ogromną przyjemność zaprosić dzieci na cykl warsztatów twórczych poświęconych największym mistrzom malarstwa i ich dziełom. Wierzymy, że sztuka odgrywa bardzo istotną rolę w rozwoju dziecka. Edukacja poprze sztukę sprzyja poznawaniu siebie i świata, a także rozwija zdolność wyobraźni i kształtuje umiejętność własnego osądu.
W czasie warsztatów prezentujemy dzieła sztuki z wybranego tematu, wspólnie je oglądamy, rozmawiamy i dyskutujemy. Uczymy dzieci patrzeć na sztukę, dostrzegać fascynujące szczegóły, przyglądamy się emocjom i skojarzeniom, które towarzyszą temu procesowi. Razem z nami dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny sztuki i plastyki. W części plastycznej warsztatu dzieci same stają się artystami pełnymi niezwykłych pomysłów twórczych i wykonują własne dzieła sztuki.

● warsztaty plastyczno-ekologiczne – warsztaty plastyczne dla dzieci z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i ekologicznych. Będzie kolorowo, ciekawie i wesoło. Pobudzamy wyobraźnię, skupiając się na procesie tworzenia. Mali artyści do dzieła! Organizatorem warsztatów jest Sztukarnia.

● „Bezpieczne Wakacje z Kapitanem Wyderką” – warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego przebywania nad wodą. Podczas spotkań dzieci uczą się jak korzystać z dostępnych środków ratunkowych, jak kapok, rzutka, koło ratunkowe, do czego służy gwizdek. Poznają również znaki i tablice ostrzegawcze. Uczą się postepowania w przypadku, gdy są świadkami wypadku nad wodą lub jego ofiarą. Podczas zajęć mają możliwość poznać techniki i sposoby ratownicze. Spotkają się z policjantami służby wodnej i ratownikami WOPR. Nabyta podczas warsztatów wiedza, ma spowodować, że korzystanie z wody będzie przyjemnością.

● „Projekt na Lato”: architektura i design – wakacyjne warsztaty z architektury oraz design skierowane do dzieci. Zajęcia te to wspaniała zabawa pobudzająca wyobraźnie przestrzenną oraz kreatywność, to przygoda z projektowaniem w sam raz na Lato. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Inceptio.

● „Afryka dla dzieci” – cykl spotkań, podczas których dzieci zapoznają się z bogactwem i różnorodnością kontynentu afrykańskiego poprzez wspólne działania artystyczne. Wspólnie udamy się w letnią wędrówkę po Afryce szlakiem sztuki i muzyki. Nauczymy się własnoręcznie wykonywać afrykańską zabawkę recyklingową Galimoto – pojazd z drutu z Kenii oraz samemu skonstruujemy niezwykły instrument, jakim jest bambusowy kij deszczowy. Następnie zapoznamy się ze smakami Afryki dzięki kulinarnemu spotkaniu, podczas którego spróbujemy dań różnych kuchni Afryki (od północnej po południową Afrykę!). Nie zapomnimy również o wesołym muzykowaniu! Pogramy na bębnach djembe, najważniejszym instrumencie Afryki Zachodniej. Towarzyszyć nam będą Afrykańczycy mieszkający, na co dzień w Warszawie. Warsztaty poprowadzą Karkandoo i Rytmiczna Radość.

● warsztaty „Mały Geniusz” – cykl warsztatów kreatywno-edukacyjnych. W każdy piątek Twoje dziecko będzie miało okazję zwiedzić najskrytsze zakamarki świata nauki, zabawy i kreatywnego rozwoju, zostać Małym Indiana Jonesem, Małym Majsterkowiczem, poznać tajniki pracy urbanisty oraz rozwinąć swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez zabawę. Organizatorem zajęć jest Klub Małego Geniusza.

● warsztaty kulinarne – ogromną atrakcją tegorocznych wakacji będzie wspólne gotowanie z szefem kuchni włoskiej restauracji Mac Jack Targowa 59. Najmłodsi poznają tajniki sztuki kulinarnej i przyrządzania potraw z rejonu morza śródziemnego. Dowiedzą się między innymi jak powstają pizze, kebaby, sałatki. Młodzi kucharze będą mogli na miejscu z dostępnych produktów sami przygotować swoje potraw, którymi podzielą się ze swoimi rodzicami. Warsztaty kulinarne organizuje Restauracją Mac Jack Targowa 59.

● warsztaty edukacyjne – warsztatów dla dzieci i ich rodziców kształtujący kreatywne podejście do nauki i innowacyjne podejście do edukacji. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w grze edukacyjnej o funkcjonowaniu ciała człowieka oraz wspólnie z dorosłymi rozwiązywać przeróżne łamigłówki. Zajęcia przygotowane przez Fundację Instytut Edukacji Kreatywnej INEK.

● warsztaty językowe „Hola Amigos – hiszpański dla dzieci” – warsztatów językowych dla dzieci. Gry i zabawy przybliżą dzieciom kraj corridy, futbolu i flamenco. Podczas zajęć dzieci nauczą się witać i przedstawiać w języku hiszpańskim, poznają podstawowe słownictwo z zakresu: kolory, owoce, liczby, części ciała, wakacje i zwierzęta. Będziemy śpiewać, grać i przygotowywać tematyczne prace plastyczne. Warsztaty organizuje szkoła Hola Amigos – Hiszpański dla dzieci.

● Poranki „Praha dzieciom – rodzinne poranki artystyczno-filmowe” – program każdego „Poranka” obejmuje projekcje bajek połączone z warsztatami edukacyjnymi i artystycznymi. Zapraszamy w sobotę i niedzielę o godz. 10.30.

Data: od 30 czerwca 2014

Godzina:

Miejsce: Kino Praha

Bilety: szczegóły na stronie organizatora

Fot. materiały prasowe | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »