MENU
alc wawcity

Warsaw Camerata à la carte!

Opublikowano: 10 maja 2016 • Koncerty, Patronaty, Polecamy

W niedzielę 15 maja o godz. 16:00 w kościele warszawskiej Parafii Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileñskiej 69, odbędzie się drugi tegoroczny koncert piątej serii cyklu „Warsaw Camerata à la carte!”.

Projekt jest realizowany dzięki dotacji m.st. Warszawy w latach 2014-2016. To nowatorskie przedsięwzięcie muzyczne, w którym publiczność, a nie organizator, wybiera program koncertów. Dzięki temu słuchacze sami decydują o kształcie repertuaru poszczególnych wydarzeń, które regularnie odbywają się na warszawskiej Pradze.

Tym razem słuchacze wybrali: Josepha Haydna – Koncert wiolonczelowy C-dur, Piotra Czajkowskiego – Serenadę na orkiestrę smyczkową i Edwarda Griega – Suitę z czasów Holberga.

Wystąpi jak zawsze orkiestra Warsaw Camerata pod dyrekcją Pawła Kosa-Nowickiego. Partie solowe w koncercie J. Haydna wykona wiolonczelista Michał Zieliński – dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i laureat licznych konkursów wiolonczelowych. Występował m. in. w Filharmonii Narodowej, ale również w USA i w Kanadzie.

Po koncercie zapraszamy na spotkanie koktajlowe z artystami.

Data: 15 maja 2016

Godzina: 16:00

Miejsce: Parafia Matki Bożej z Lourdes przy ul. Wileńskiej 69

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »