MENU
Warszawa Jest Trendy 2016

Warszawa Jest Trendy – maraton atrakcji

Opublikowano: 31 sierpnia 2016 • Inne

W piątek, 2 września o godzinie 17.00 rusza trzydniowy maraton imprez i atrakcji pod nazwą Warszawa Jest Trendy. Już po raz czwarty miasto stołeczne Warszawa zaprasza na cykl wydarzeń muzycznych, kulturalnych i rekreacyjnych, przygotowanych z myślą o małych i dorosłych mieszkańcach stolicy.

Festiwal Warszawa Jest Trendy, otwierając sezon jesienny w stolicy, na dobre zaistniał w kulturalnej przestrzeni miasta. Program imprezy jest jak zawsze bardzo napięty – piątek, sobotę i niedzielę (2, 3 i 4 września) wypełnią koncerty, warsztaty, spektakle, wystawy, atrakcje sportowe i taneczne, konkursy oraz imprezy muzyczne. Przygotowane atrakcje czekają na mieszkańców, na placu Defilad, jak i w innych częściach miasta.

Poprzednie edycje cieszyły się wśród mieszkańców ogromną popularnością, w związku z tym nie mogliśmy ich zawieźć również w tym roku. W ciągu trzech dni, od 2 do 4 września, warszawiacy będą mogli skorzystać z różnego rodzaju wydarzeń i atrakcji zarówno w plenerze, jak i obiektach kulturalnych czy rozrywkowych stolicy – teatrach, ośrodkach kultury, a nawet w zoo. Dlatego zachęcamy zarówno młodzież, dorosłych z dziećmi, jak i osoby starsze, aby ten pierwszy weekend września spędzili właśnie w Warszawie – podsumował wydarzenie Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawa.

Warszawa bawi i łączy pokolenia!

Ideą imprezy Warszawa Jest Trendy jest zaprezentowanie mnogości wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które codziennie oferuje mieszkańcom stolica. Każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas bawiąc się na koncercie, odwiedzając wystawę lub biorąc udział w warsztatach o różnorodnej tematyce.
Szczególnie polecamy:

Piątek, 2 września 2016 r. – dyskoteka z DJ Wiką i koncert „25 lat niepodległości Ukrainy”
Atrakcją pierwszego dnia imprezy będzie dyskoteka międzypokoleniowa z niezwykle energetyczną i porywającą seniorką DJ Wiką. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00 na placu Defilad, a do zabawy przy największych polskich hitach zaproszone
są wszystkie pokolenia warszawiaków.
Głównym piątkowym wydarzeniem w ramach projektu Warszawa Jjest Ttrendy będzie natomiast wieczorny koncert pn. „25 lat niepodległości Ukrainy”. Artyści z Polski oraz Ukrainy połączą siły, zapewniając warszawiakom kilka godzin najlepszej muzycznej rozrywki.

Na scenie ustawionej na placu Defilad wystąpią: Anna Wyszkoni, ukraiński zespół rockowy Kozak System, muzyczny duet Onuka, łączący elementy muzyki popularnej
z folkowymi brzmieniami oraz Dakh Daughters, projekt muzyczno-teatralny stworzony przez utalentowane artystki z Kijowa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, partnerem koncertu jest Ambasada Ukrainy w Warszawie.

Sobota, 3 września 2016 r. – koncert finałowy projektu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu klasycznie i na jazzowo” i koncert „Super Warszawa”
Od godziny 14.30 Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na finałowy koncert w ramach projektu „Chopin na Krakowskim Przedmieściu klasycznie i na jazzowo”. Wydarzenie rozpocznie się na scenie zlokalizowanej przy Kolumnie Zygmunta, gdzie odbędzie się spektakl muzyczno-taneczny w choreografii Karoliny Kroczak, a następnie z repertuarem Chopina wystąpią utalentowani pianiści klasyczni. Ciąg dalszy koncertów rozpocznie się
o godzinie 17.00 na skwerze Hoovera, a utytułowani polscy i zagraniczni muzycy m.in. Andrzej Olejniczak Quartet, Włodek Pawlik i Piotr Wyleżoł Trio, wykonają utwory inspirowane muzyką Chopina w aranżacjach jazzowych.

Nie lada gratka czeka także na fanów muzyki rozrywkowej. O godzinie 18.00 na scenie głównej na placu Defilad rozpocznie się wyjątkowy koncert „Super Warszawa”, podczas którego zagrają gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej – Grzegorz Hyży, Natalia Schroeder, Natalia Nykiel oraz gość specjalny – James Arthur. „Super Warszawa” co roku gromadzi tysiące warszawiaków, którzy przychodzą zobaczyć i posłuchać swoich idoli na żywo oraz bawić się w rytmie najnowszych hitów. I co najważniejsze – wstęp na obydwa wydarzenia także jest bezpłatny.

Niedziela, 4 września 2016 r. – atrakcje dla najmłodszych „Dziecięca Warszawa”
W niedzielę Warszawę opanują najmłodsi mieszkańcy. Ostatniego dnia projektu Warszawa Jest Trendy odbędzie się „Dziecięca Warszawa” – impreza pełna atrakcji dla maluchów. Każde dziecko, które od godziny 12.00 do 18.30 przyjdzie na plac Defilad, będzie mogło rozwijać swoje pasje podczas licznych warsztatów m.in. plastycznych, kulinarnych czy komputerowych oraz wziąć udział w lekcjach tańca i nauczyć się podstawowych kroków zumby z „Zumbą fitness po zdrowie”. Na scenie „Dziecięcej Warszawy” wystąpią największe gwiazdy muzyki dziecięcej: Majka Jeżowska z zespołem, DJ Miki, Małe SIE i Centrum Uśmiechu, których piosenki znają i śpiewają wszystkie maluchy. Gwiazdą specjalną będzie francuski artysta DJ Mam’s in showcase. Wszystkie atrakcje dostępne podczas Dziecięcej Warszawy są bezpłatne.

Data: 2-4 września 2016

Godzina: szczegóły w artykule

Miejsce: Plac Defilad

Bilety: wstęp wolny

Fot. materiały organizatora | Źródło: materiały prasowe

Related Posts

Dodaj komentarz

« »